At the outset.. বাট চ'ৰাতে

Welcome to my world..
I am not a writer nor a poet. Just trying to narrate some of my experiences .. I am usually comfortable in writing in Assamese, my mother tongue. Have written few blogs in English and have tried my hands in composing few poems in Hindi too.. My Hindi speaking friends may excuse me for my audacity to do so..

মোৰ জগতলৈ আদৰিছো...
কোনো কবি সাহিত্যিক মই নহয়, কিছুমান অভিজ্ঞতাৰ বৰ্ণনা মাথোন কৰিছো ইয়াত.. মাতৃভাষা অসমীয়াতে লিখি ভাল পাওঁ যদিও ইংৰাজীতো লিখিছো.. হিন্দী ভাষাতো দুটামান কবিতা লিখিবলৈ চেষ্টা কৰি চাইছো....

Translate

Thursday, 21 January 2016

হৃদয় বিদাৰক পৰিৱৰ্তন

হৃদয় বিদাৰক পৰিৱৰ্তন
মোৰ বন্ধু এজনৰ কাহিনী৷ চাকৰিত সোমায়েই বুলেট ৩৫০ চিচি মটৰ চাইকেল এখন কিনিলে৷ বহুদিনৰ হাবিয়াস এটা পূৰণ হ’ল৷ নতুন মটৰ চাইকেল লৈ তেওঁ প্ৰেয়সীৰ ঘৰৰ আগ পালেগৈ৷ পিছৰ চীটত প্ৰেয়সীক বহুৱাই ফুৰিবলৈ ওলাই গ’ল৷ হাইৱে পাই আপোন মনে মটৰ চাইকেল চলাবলৈ ধৰিলে৷ হঠাতে পিঠিত দিলে এটা ভুকু প্ৰেয়সীয়ে৷ মটৰ চাইকেল ৰখাই সি সুধিলে,
“কি হ’ল?”
“ইমান পৰে তোমাক কথা এটা সুধি আছো তুমি একো  উত্তৰ নিদিয়া কিয়?” প্ৰেয়সীয়ে খং কৰি ক’লে৷
“হয়নেকি? মই দেখোন একো শুনাই নাই৷”
“নাই শুনা বুলি ক’লে হ’বনে? মই জোৰকৈয়ে কৈ আছো৷”
হঠাতে বন্ধুজনৰ মনত খেলালে যে ৩৫০ চি চি বুলেটৰ শব্দত প্ৰেয়সীৰ মাত তল পৰি গৈছে৷
পিছদিনাই সি বুলেটখন বেচি দি ১০০ চিচিৰ মটৰ চাইকেল এখন কিনি ল’লে৷ শব্দ কম৷ এতিয়া পিছপিনৰ পৰা কোৱা সকলো কথা ভালদৰে শুনিব পাৰে সি৷

দুবছৰৰ মূৰত বন্ধুজনক আকৌ লগ পালো৷ অকলে আহিছে মটৰ চাইকেল চলাই৷ এইবাৰ কিন্তু ৫০০ চিচিৰ বিয়াগোম বুলেট এখন চলাই আহিছে৷ মোক দেখি ৰৈ গ’ল৷
“নতুন বুলেট ল’লানেকি?” মই সুধিলো৷
“অঁ, কেইমাহমান হৈছেহে৷”
“কিন্তু এইখনৰ শব্দ দেখোন আৰু বেছি৷ পিছৰ পৰা কোৱা কথা একো নুশুনিবা৷”

“সেই কাৰণেইতো লৈছো৷ বিয়া হৈ গ’ল নহয় আমাৰ৷ তোক মাতিছিলো . নাহিলি৷”

No comments:

Post a Comment